אבחון ויעוץ ארגוני

אבחון ארגוני מעולה, הוא הצעד הראשון וההכרחי בדרך ליעוץ ארגוני אפקטיבי. על מנת להוות גורם מהותי ומשפיע בתהליכי העבודה, זקוק כל יועץ ארגוני לתמונת ידע ונתונים, המאפשרת לו להתאים פתרון לארגון ולהיות שותף מלא ולא "אורח לרגע".

רובין שארמה, שנחשב לאחד ממאמני ההצלחה הטובים בעולם, כתב בספרו 'חכמת המצוינות – החיים כמקור השראה', 2007:

"מנהיגות אישית מתחילה במודעות עצמית, משום שאינכם יכולים לשפר חולשה או "כתם עיוור" שאינכם מודעים כלל לקיומם. במילים אחרות, ברגע שתדעו יותר, תוכלו לעשות יותר"

הדבר נכון גם כשמדובר בארגונים. על מנת לדעת כיצד לפעול בדרך למצוינות ארגונית, יש לבצע אבחון ארגוני ולאתר את המוקדים בהם יש להשקיע מאמץ. כל השקעה בפיתוח או יעוץ ארגוני שאינה מבוססת על אבחון ארגוני והיא בבחינת "פתרון מדף" תייצר מענה המותאם לכל ארגון באופן כללי. פתרון מסוג זה יכול לתת מענה מיידי, אך אינו בעל אפקט משמעותי לטווח הארוך.

כחלק מתהליך אבחון ויעוץ ארגוני ניתן לקבל את השירותים הבאים:

1. אבחון ארגוני
מטרתו לזהות ולהגדיר פערים בין מצב מצוי למצב רצוי ולהציע כיווני חשיבה ופעולה על מנת לצמצם פערים ולהגיע למימוש הפוטנציאל הארגוני והעסקי.

2. יעוץ ארגוני
מטרתו לספק מענה כולל של הכוונה מקצועית, תמיכה מנטאלית והנחיה ניהולית ואישית לטובת שיפור ביצועים ארגוני.

3. פיתוח ארגוני
מטרתו לתת מענה ארוך טווח לארגון השואף ללמידה ושיפור ביצועים. פיתוח ארגוני כולל מגוון מתודולוגיות המותאמות לאוכלוסיות או בעלי תפקידים ספציפיים, הן ברמה הקבוצתית והם ברמה האישית..

Comments are closed.